Krystian Kozerawski mackozer

Bloger technologiczny, piszący przede wszystkim o Apple. MacUser od stycznia 2007 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał tutaj, na MyApple. Przez lata prowadził bloga mackozer.pl. Od marca 2013 roku pisze znowu na MyApple, którego jest redaktorem naczelnym.

News Blog

Podczas prezentacji nowych iPhone'ów 11, 11 Pro i 11 Max Apple wyświetliło krótki film artystyczny nagrany właśnie iPhone'em 11 Pro. Teraz film ten w rozdzielczości 4K dostępny jest już na firmowym kanale w serwisie YouTube. Można go obejrzeć na urządzeniach wspierających taką właśnie rozdzielczość.

Bob Iger, CEO Disney zasiadał w radzie dyrektorów Apple od 2011, dołączył do niej miesiąc po śmierci Steve'a Jobsa. Przez lata obie firmy współpracowały, a korporacja Disney'a jest właścicielem założonego przez Jobsa studia Pixar (Jobs zasiadał w jej radzie dyrektorów od czasu tego przejęcia do swojej śmierci). Teraz jednak w związku ze startem konkurencyjnych wobec siebie serwisów oferujących wideo na żądanie, czyli Disney+ i Apple TV+ Bob Iger musiał zrezygnować w tym doradczym ciele Apple.

Samsung nieprzypadkowo udostępnił dzisiaj na swoim kanale w serwisie YouTube nową reklamę smartfona Galaxy Note 10 i jego funkcji Live Focus, czyli płynnej zmiany głębi ostrości podczas kręcenia filmów. Próżno jej szukać w iPhonie, który pojawia się także na filmie.

Na australijskim kanale Apple w serwisie YouTube pojawiły się dwie reklamy iPhone'a 11 Pro. Jedna z nich , zatytułowana „It's tough out there” to ta, która wcześniej pojawiła się na japońskim kanale. Druga, zatytułowana „Shoot photos like a pro” przedstawia możliwości fotograficzne.

Zanim jeszcze Apple udostępniło wszystkim użytkownikom system iOS 13 już odkryto w nim lukę w bezpieczeństwie, pozwalającą na dostęp do kontaktów bez potrzeby odblokowania iPhone'a czy iPada.

Jedno z najbardziej obecnie popularnych narzędzi do komunikacji grupowej - Slack - doczekało się wreszcie ciemnego trybu kolorystycznego w wersji dla komputerów.

W sieci pojawiło się pierwsze porównanie zdjeć zrobionych iPhone'em 11 Pro Max w trybie nocnym i iPhone'em X. Opublikowała je na Twitterze kanadyjska modelka Coco Rocha.

Na kanale Apple w serwisie YouTube pojawiła się nowa reklama usługi Apple Arcade, która startuje już w za tydzień. Film utrzymany jest w klimacie transmisji z gry. Jeden z członków zespołu odpowiedzialnego za tę usługę opowiada o niektórych grach dostępnych w dniu jej otwarcia.

Na japońskim kanale Apple w serwisie YouTube pojawiła się właśnie nowa reklama iPhone'a 11 Pro. Jej premiera związana jest prawdopodobnie z rozpoczynającą się jutro przedsprzedażą nowych smartfonów od Apple.

Serwis Apple TV+ oferujący wideo na żądanie wystartuje pierwszego listopada, a cena za miesięczny abonament wynosić będzie 24,99 zł. Wiadomo już jak wyglądać będzie tego dnia oferta oryginalnych filmów i seriali przygotowanych na zamówienie Apple.