Zaprezentowany 9 września przez Apple iPhone 7 doczekał się wczoraj swojej premiery. Miały też już miejsce zakończone sukcesem próby rozebrania go na części pierwsze i przeanalizowania jego budowy. W Polsce dokonała tego już kilka godzin po premierze firma FIXITEX, zajmująca się serwisem pogwarancyjny produktów Apple.

Serwisanci z Fixitex postanowili podzielić się z czytelnikami MyApple swoimi wrażeniami co do konstrukcji i budowy iPhone'a 7, jak i przedstawić sam proces jego rozbiórki krok po kroku.

Pierwszy krok tego procesu nie zmienił się od kilku lat. Należy wykręcić dwie niewielkie śrubki znajdujące się po obu stronach gniazda Lightning.

iPhone 7

iPhone 7

Drugi krok to odklejenie przedniego panelu. Trzeba zwrócić uwagę na to, że jest on przyklejony bardzo solidnie, co nie powinno dziwić, skoro iPhone 7 ma być wodoodporny. Widać, że Apple zwróciło na to szczególną uwagę.

iPhone 7

iPhone 7

Pierwsze zmiany wewnątrz to nowe śrubki, którymi przykręcona jest metalowa blaszka ekranująca gniazda taśmy ekranu i baterii. Do ich odkręcenia potrzebny jest teraz zupełnie nowy śrubokręt. Śrubkami tego samego typu przymocowany jest przycisk Home oraz ekranowanie przycisków włączania i usypiania oraz regulacji natężenia dźwięku.

iPhone 7

iPhone 7

iPhone 7

Po odkręceniu wspomnianej wyżej blaszki można już odłączyć baterię i ekran.

iPhone 7

iPhone 7

Kolejny krok to odkręcenie śrubek mocujących moduł WiFi, aparat i silniczek Taptic Engine.

iPhone 7

iPhone 7

iPhone 7

Na tym etapie warto także wyjąć tackę na kartę SIM, która wyposażona została w uszczelkę zabezpieczającą przed dostaniem się wody do środka urządzenia.

iPhone 7

Po wykonaniu powyższych czynności wymontowanie płyty głównej nie jest już specjalnie trudne. Należy odkręcić wszystkie śrubki mocujące i wyciągnąć ją z obudowy.

iPhone 7

Większość elementów znajdujących się na płycie głównej przykryta jest specjalną naklejką będącą ekranem elektromagnetycznym, który chronić ma je także przed wilgocią, ale to za mało, by zagwarantować ich pracę w wodzie. Warto też zwrócić uwagę na to, że wszystkie gniazda są także zabezpieczone przed wilgocią.

iPhone 7

iPhone 7

Przed zajęciem się baterią należy jeszcze wymontować dolny głośnik figuralny ( jeden z dwóch, z których wydobywają się sygnały dźwiękowe czy muzyka). Wygląda on tak:

iPhone 7

Funkcję długiego głośnika figuralnego przejmuje w iPhonie 7 górny głośnik, którego używa się m.in. podczas rozmów telefonicznych.

Tak wygląda bateria w iPhonie 7:

iPhone 7

iPhone 7

Warto także zwrócić uwagę na to, że w dolnej części telefonu Apple umieściło dwa cyfrowe mikrofony

W obudowie urządzenia pozostały jeszcze taśma gniazda Lightning, przycisku Power, przełącznika wyciszania oraz przycisków regulacji głośności. Podłączona jest do niej także lampa błyskowa tylnego aparatu.

iPhone 7

iPhone 7

iPhone 7

iPhone 7

Po wymontowaniu tych elementów obudowa jest już pusta.

iPhone 7

Czas zabrać się za demontaż przedniego panelu z wyświetlaczem. Proces ten należy rozpocząć od zdjęcia głośnika, który służy jako słuchawka przy prowadzeniu rozmów telefonicznych, a także jako drugi głośnik figuralny przy rozmowach głośnomówiących czy słuchaniu muzyki bezpośrednio z iPhone'a.

iPhone 7

Po jego demontażu należy odkleić taśmę przedniego aparatu, głośnika oraz czujników natężenia światła otoczenia i czujnika zbliżeniowego.

iPhone 7

Pozostaje jeszcze wymontować przycisk Home, który - co warto przypomnieć - ma zupełnie inną konstrukcję. O czym na MyApple pisaliśmy już w tekście dotyczącym wrażeń na gorąco z użytkowania iPhone'a 7 Plus. Jak wspomniano wyżej, przycisk Home przymocowany jest za pomocą nowych śrubek nowego typu.

iPhone 7

Tak prezentuje się pusty przedni panel iPhone'a z wyświetlaczem...

iPhone 7

...a tak wygląda iPhone 7 rozebrany na części:

iPhone 7

Dziękujemy firmie FIXITEX - profesjonalnemu serwisowi smartfonów, laptopów i akcesoriów elektronicznych - za podzielenie się z nami szczegółami dotyczącymi rozbiórki na części nowego iPhone'a oraz wrażeniami dotyczącymi jego budowy.