Tak jak to było w przypadku innych urządzeń, tak i teraz chwilę po premierze redakcja serwisu iFixit rozebrała na części iPada Air.

iPad Air zyskał nową formę, zbliżoną do wprowadzonego w ubiegłym roku iPada mini. Większość części i układów znajduje się dokładnie w tym samym miejscu co w iPadzie mini sprzed roku. Zdaniem iFixit iPad Air wygląda po prostu tak, jakby Apple powiększyło iPada mini.

W nowym modelu znalazły się oczywiście układy A7 i M7 oraz ekran Retina wyprodukowany przez LG (dostawcami ekranów dla iPada Air są LG, Sharp i Samsung). Procesor A7 posiada numer APL5698 (w iPhone 5S numer procesora to APL0698) i - jak wskazują na to wyniki benchmarków - taktowany jest z częstotliwością 1,4 GHz (1,3 GHz w iPhone 5S). Widoczną zmianą w stosunku do iPada czwartej generacji jest zastosowanie jednej kości pamięci, produkowanej przez firmę Elpida. W poprzednim modelu były to dwie kości. W iPadzie Air znalazła się też złożona z dwóch ogniw bateria o mniejszej pojemności w stosunku do baterii montowanej w iPadzie czwartej generacji. Bateria w iPadzie Air ma pojemność 32,9 watogodzin, podczas gdy w starszym modelu bateria złożona z trzech ogniw miała pojemność 43 watogodzin. Bateria w iPadzie Air ma jednak wystarczyć na 10 godzin pracy. Podobnie jak iPad mini, iPad Air posiada teraz dwa głośniki stereo.

Zdaniem iFixit samodzielna naprawa iPada Air jest bardzo trudna. Stąd też możliwości naprawy tego urządzenia zostały ocenione na 2 punkty na 10 możliwych.

Więcej dowiecie się bezpośrednio w serwisie iFixit .

Źródło: _ iFixit_