W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje i opinie o nowej stacji roboczej Mac Pro. Swoje recenzje i filmy opublikowały m.in. serwisy The Verge, Engadget i Cnet.

W swojej recenzji wideo na gorąco The Verge zauważa, że Mac Pro jest o wiele mniejszy, ale jednocześnie o wiele cięższy niż się spodziewali i co ciekawe, prawie nie przypomina komputera. Jego obudowa odbija światło jak lustro, można w niej zobaczyć odbicie otoczenia, w którym się znajduje. Widać na niej także bardzo wyraźnie odciski palców. Jeśli się przypadkowo dotknie obudowy, trzeba będzie ją wyczyścić jakąś szmatką. Komputer wygląda jednak pięknie. Co ważne, prezentuje się równie dobrze z obudową, jak i bez niej - niestety nie da się z komputera korzystać w ten sposób (bez założonej obudowy nie można go włączyć).


Źródło: _ The Verge_

Stanowi ona istotny element w systemie odprowadzania ciepła wytwarzanego przez układy znajdujące się w tej maszynie. Sam komputer pracuje bardzo cicho i pozostaje chłodny, na co zwracają uwagę właściwie wszyscy recenzenci.

Mac Pro na filmie The Verge:

Na silnie odbijającą powierzchnię obudowy, na której bardzo wyraźnie widać odciski palców, zwraca uwagę także Engadget. Jej kolor ma być bardziej zbliżony do koloru określanego przez Apple jako "gwiezdna szarość" niż do właściwiej czerni, jak przedstawiany jest w serwisie Apple. O tym kolorze przeczytać można w recenzji opublikowanej w serwisie Macworld.

Cnet z kolei jako pierwszy opublikował dłuższą recenzję tego komputera. Wśród jego zalet wymienił niezwykle dużą moc, zwłaszcza w profesjonalnych zastosowaniach graficznych i wideo, cichą pracę i pomysłowy system chłodzenia. Największą wadą nowej stacji roboczej jest bardzo ograniczona możliwość jej rozbudowy.

Mac Pro został także przetestowany przez serwis FCP.co i Macworld. Obydwa serwisy chwalą bardzo dobre wyniki odczytu i zapisu pamięci masowej Flash (odczyt: 880 MB/s i 952,8 MB/s oraz zapis: 985,5 MB/s i 920,5 MB/s). FCP.co zwraca także uwagę na to, że nowy Mac Pro był w stanie odtwarzać jednocześnie 16 strumieniu wideo w rozdzielczości 4K. W testach Geekbench 3 nowy Mac Pro uzyskał wyniki 3599 (single-core) oraz 25997 (multi-core).

Źródła: _ The Verge, _ Engadget, _ Cnet, _ Macworld, _ fcp.co_